DevFest Women İstanbul 2014

2 Mart’ta Türkiye’de ilk defa ve sadece kadınların konuşmacı olarak katılabildiği DevFestW etkinliği düzenlendi. Etkinliğin üzerinden iki hafta geçmesiyle birlikte ancak fırsat bulup yazabiliyorum.

Öncelikle zaten kadın sayısının az olduğu bir sektörde böyle bir etkinlik yapılmasına çok sevindim. Var olan etkinliklerin çoğunda kadın konuşmacı sayısının azlığı hep dikkat çeken bir noktaydı. Böyle bir etkinlik haberini aldığımda ben de konuşmacı olarak başvurdum ve kabul alıp sunumumu gerçekleştirdim.

Etkinlikte genel olarak daha fazla teknik konunun konuşulabileceğini düşünerek etkinliğe katıldım ama konular en azından benim için çok ilgi çekici olmadı. Katıldığım konuşmalar arasında hem sunum başarısı hem de konu olarak beni en fazla etkileyen Startupbootcamp İstanbul’un kurucusu Gülsüm Çıracı‘nın konuşmasıydı diyebilirim.

Tabiki etkinlikte bir takım aksaklıklar, eksiklikler vardı. Yine de nasıl hazırlandıklarını uzaktan azıcık izleyebildiğim için tüm emek verenlerin eline sağlık diyorum.

Benim için ise epey heyecan verici bir süreçti. Daha önce herhangi bir etkinliği bırakın, küçük bir topluluk önünde yapılmış bir konuşmam bile olmadığından ilk denememi yapmak istedim. Oldukça heyecanlandım, kendi açımdan başarılı bir sunum olarak geçmese de bana çok şey kattığını düşünüyorum ve diğer etkinliklere katılmam gerektiği konusunda epey destekleyici bir süreç oldu. Sadece bu yüzden bile herkese tavsiye edebilirim ama benim gibi tek nefeste anlatmaya çalışmayın, sesiniz kısılabiliyor :)

Kısaca benim için destekleyici ve heyecanlı bir etkinlikti, emeği geçen herkese teşekkürler :)

DevFestW’daki sunumum :

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Footer